آرایشی

روشن کننده پوست طبیعی چیست و چطور باید از آن استفاده کنید؟

روشن کننده پوست، هزاران کرم و مرطوب کننده شیمیایی مضر به اسم روشن کننده پوست در بازار لوازم آرایشی و بهداشتی وجود دارد، در حالی که می توانید از محصولات خانگی و گیاهی برای این کار استفاده کنید. اگر شما هم می خواهید که پوستی به روشنی سفید برفی داشته باشید، بهتر است که عظم خود را جذم کنید و این مقاله را تا انتها بخوانید. نینو مارکت مفیدترین مطالب و نکات لازم برای کسانی که قصد روشن کردن پوست خود را دارند، جمع آوری کرده است و در این مقاله می توانید، آن ها را مشاهده کنید.

روشن کننده پوست

همانطور که قبلا اشاره شد برای روشن کردن پوست ، استفاده از محصولات گیاهی و بی ضرر و همینطور محصولات خانگی بهترین راه حل برای شماست! شما می توانید با صرفه جویی در هزینه های خرید محصولات شیمایی مضر روشن کننده از روش هایی که در این مقاله برای شما بازگو می کنیم، استفاده کنید. در ادامه ابتدا به سراغ روشن کننده های طبیعی می رویم که در هر خانه ای وجود دارند و می توانید از آن ها استفاده کنید.

ماست

اسید لاکتیک ماست باعث می شود که خواص این ماده بی نظیر برای پوست بی انتها باشد. یکی از خواص اسید لاکتیک روشن کردن پوست است. اگر می خواهید، پوست شفاف و روشنی داشته باشید، لازم نیست تا داروخانه بروید و محصولات گرون قیمت بخرید. می توانید به آشپزخانه بروید و از یخچال ماست بردارید! البته برای سفید کردن پوست با استفاده از ماست، می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

استفاده از ماست بصورت تکی

شما می توانید با مالیدن مستقیم ماست بر روی صورت خود، پس از گذشتن حدود ده دقیقه صورت خود را کاملا با آب ولرم بشویید. اگر می خواهید از این شیوه جواب بگیرید باید این کار را به مدت یکماه، بصورت روزانه انجام دهید. در پایان این 30 روز شما پوستی به سفیدی، سفید برفی خواهید داشت و از این روشن کننده پوست طبیعی قدردان خواهید بود!

ترکیب ماست و عسل

اگر می خواهید یک کرم روشن کننده پوست طبیعی تولید کنید، بهتر است ترکیب ماست و عسل را امتحان کنید! برای درست کردن این کرم طبیعی کافی است که یک قاشق غذاخوری ماست را با یک قاشق چایخوری عسل ترکیب کنید. کرم شما آماده است! حالا کافی است که کرم خود را بر روی صورت خود به آرامی بمالید و حدود 10 الی 15 دقیقه صبر کنید.

این روش از مالیدن ماست بصورت تکی سرعت نتیجه گیری بالاتری دارد. شما تنها به مدت یک هفته این کار را انجام دهید تا پوست خود را روشن تر از همیشه کنید.

ترکیب لیمو، جو و ماست

یکی دیگر از ترکیبات طبیعی که می تواند روشن کننده پوست باشد، ترکیب لیمو، جو و ماست است. ترکیب این سه ماده باعث ایجاد یک کرم به شدت قوی برای روشن کردن پوست می شود که کاملا طبیعی تولید شده است و هیچ ضرر شیمایی ندارد! اگر پوست خشکی دارید، این کرم علاوه بر روشن تر کردن پوست، می تواند در رفع خشکی پوست هم به شما کمک شایسته ای بکند.

پرتقال

ویتامین c یکی از بهترین نوع ویتامین برای شفاف سازی و روشن کردن پوست است! در پرتقال مقدار بسیار قابل توجهی از این ویتامین وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید! اگر آب پرتقال را بصورت طبیعی، میل می کنید احتمالا پوست بسیار شفاف و روشنی دارید. در واقع روشن کننده پوست، لازم نیست همیشه مانند یک کرم باشد. بلکه با افزایش سلامت داخل بدن می توانید به هدف خود برسید و پوست زیبا و شادابی داشته باشید.

ترکیب آب پرتقال و زردچوبه

یکی از روش هایی که در صورت مداومت می تواند به شما در داشتن یک پوست زیبا و جذاب کمک کند، ترکیب دو قاشق غذاخوری آب پرتقال با مقدار کمی زردچوبه است! این اکسیر جادویی را می توانید، قبل از خواب به آرامی بر روی صورت خود بمالید. پس از گذشت 20 الی 30 دقیقه صورت خود را کاملا با آب ولرم بشویید. مداومت در این کار تاثیر معجزه آسایی دارد که می توانید، آن را خودتان امتحان کنید.

پوست پرتقال

یکی از ماده های طبیعی که برای روشن کردن پوست شما می تواند مفید باشد، پوست پرتقال است. برای این کار ابتدا لازم است که پوست پرتقال را خشک کرده و به پودر تبدیل کنید. سپس باید یک قاشق غذاخوری پودر پوست پرتقال را با یک قاشق غذاخوری ماست بخوبی ترکیب کنید!

ترکیب بدست آمده را بر روی پوست خود بمالید و حدود 20 دقیقه صبر کنید. بعد از گذشت 20 دقیقه می توانید، صورت خود را با آب ولرم بشویید. این کار را در هفته یک و یا نهایتا دو بار انجام دهید. همین مقدار کافی است تا تاثیر این موضوع را ببینید. البته افراط در این موضوع یعنی بیش از دو بار زدن این ماسک، باعث مشکلاتی می شود که توصیه نمی کنیم.

آرد گندم

عناصر تشکیل دهنده، آرد گندم برای پوست شما مفید هستند و به عنوان روشن کننده پوست طبیعی می توانید از آرد گندم و ترکیبات آن استفاده کنید. اگر پوست شما دارای خشکی است، می توانید با استفاده از این روش چربی طبیعی پوست خود را بازگردانید و شادابی را به پوست خود هدیه کنید.

برای استفاده از خواص بی نظیر آرد گندم، کافی است که مقداری آرد گندم را با آب یا روغن گل رز ترکیب کنید. نسبت ترکیب شما باید به گونه ای باشد که محلول به شکل خمیری شکل برسد. پس از خمیری شکل شدن ترکیب، لازم است که کرم بدست آمده را بر روی پوست صورت، دست و حتی پا بگذارید. هنگامی که خشک شد، می توانید آن را با آب ولرم بشویید. نتیجه بعد از چند بار تکرار این فرآیند بی نظیر خواهد بود.

عسل

یکی از بهترین های روشن کننده پوست طبیعی بطور قطع عسل است! عسل می تواند به پوست صورت شما چربی طبیعی هدیه دهد! تاکید بر چربی طبیعی پوست به این علت است که معمولا ناهمسانی در رنگ پوست و کدر شدن آن به علت خشکی پوست است. همچنین اگر بر روی پوست خود، جای زخم و یا لکه دارید با استفاده از خاصیت آنتی باکتریال عسل می توانید، آن ها را درمان کنید.

استفاده از عسل بصورت تنها

یکی از شیوه هایی که با استفاده از روشن کننده پوست طبیعی یعنی عسل می توانید، استفاده کنید، مالیدن مقداری عسل بر روی پوست صورت است. پس از گذشت چند دقیقه می توانید، صورت خود را با آب ولرم بشویید. با انجام مداوم و منظم این کار می توانید، سلول های مرده صورت خود را از بین ببرید و پوست شفاف تر و روشن تری داشته باشید. این کار از شما وقتی نمی گیرد، پس بهتر است که روزی یکبار آن را انجام دهید.

ترکیب عسل، آب لیمو، پودر شیر و روغن بادام

بهترین روشن کننده پوست طبیعی به احتمال زیاد همین ترکیب رویایی خواهد بود! شما می توانید با ترکیب یک قاشق چایخوری عسل را با مقداری آب لیمو، یک قاشق غذاخوری پودر شیر و نصف قاشق غذاخوری روغن بادام، این ترکیب رویایی را تولید کنید. پس از ساخت این اکسیر جادویی، آن را به آرامی بر روی صورت خود بمالید و حدود 10 الی 15 دقیقه صبر کنید.

فرق استفاده از این روش با دیگر روش ها این است که شما باید، صورت خود را آب کاملا سرد بشویید تا این اکسیر به خوبی عمل کند! با انجام روزانه این کار به زودی شاهد یک صورت بسیار زیبا و جذاب خواهید بود.

لیمو

حتما می دانید که در لیمو، اسید طبیعی وجود دارد. وجود همین اسید می تواند باعث شود که لیمو به عنوان روشن کننده پوست طبیعی شناخته شود و مورد استفاده قرار بگیرد! همچنین در لیمو، مقدار قابل توجهی ویتامین c هم وجود دارد که می تواند به رشد سلول های جدید پوست شما کمک شایسته ای بکند.

خاصیت های لیمو برای پوست به این دو ختم نمی شود، بلکه لیمو می تواند به عنوان یک آنتی اکسیدان هم برای پوست عمل کند. این خاصیت های بی نظیر در یک لیمو قرار دارد. اگر شگفت زده شده اید و زودتر می خواهید از این روشن کننده پوست طبیعی استفاده کنید، بهتر است به سراغ روش های استفاده از آن برویم.

استفاده از آب لیمو بصورت تنهایی

با استفاده از یک تکه پنبه، آب لیمو را به آرامی و با لطافت بر روی پوست خود ماساژ دهید. کمی صبر کنید تا پوست شما، آب لیمو را جذب کند. سپس یک ساعت صبر کنید و بعد از آن صورت خود را بشویید. انجام روزانه این کار در کمتر از 15 روز تاثیر شگفت انگیزی خواهد داشت که تا آن را تجربه نکنید، متوجه نخواهید شد!

ترکیب آب لیمو با پودر زردچوبه

یکی دیگر از شیوه های استفاده از آب لیمو برای زیبایی و شفافیت پوست، ترکیب سه قاشق چایخوری آب لیمو با یک قاشق چایخوری پودر زردچوبه است. این محلول را بر روی پوست صورت خود بمالید و حدود 30 دقیقه صبر کنید. این کار هم برای نتیجه گیری نیاز به تداوم دارد. پس بهتر است که آن را برای مدت دو هفته، هر روز تکرار کنید.

رژیم غذایی خود را جدی بگیرید

اگر می خواهید، پوست شفافی داشته باشید، می توانید بجای استفاده از روشن کننده پوست شیمیایی که می تواند، ضررهای بسیار زیادی را در طولانی مدت بر روی پوست شما بگذارد از رژیم های غذایی سالم استفاده کنید. استفاده از رژیم غذایی سالم در ابتدا اولویت بیشتری نسبت به استفاده از کرم های طبیعی یا شیمایی روشن کننده پوست دارد و همچنین قیمت بسیار پایین تری هم دارند.

قبل از پرداختن به این که چه موادی را بهتر است در طول روز مصرف کنید تا پوست روشنی داشته باشید، باید به شما یادآوری کنیم که از مصرف غذاهای چرب و سرخ شده بپرهیزید. این غذاها تمامی زحمات شما را هدر می دهند و نمی گذارند که شما به هدف خود برسید.

توت فرنگی

داروی طلایی پوست، توت فرنگی است. توت فرنگی مقدار بسیار قابل توجهی ویتامین c دارد که مقدار آن حتی از پرتفال نیز بیشتر است! ویتامین های موجود در توت فرنگی از جمله ویتامین c برای استحکام پوست و روشن سازی آن بسیار اهمیت دارند. پس اگر در فصلی هستید که می توانید از این میوه استفاده کنید، آن را بصورت روزانه میل کنید.

آناناس

یکی از میوه هایی که برای طراوت پوست مفید است، آناناس است! آناناس دارای انواع آنزیم های مفید برای پوست است. یکی از این آنزیم ها وظیفه آن را دارد که لکه های ناشی از پیری پوست را از بین ببرد. با از بین رفتن این لکه ها شما پوست جوان تر و شاداب تری خواهید داشت. همچنین می توانید، آناناس را بصورت مستقیم بر روی پوست خود مالش دهید.

لیمو

کمی بالاتر در مورد کرم ها و محلول هایی که با استفاده از لیمو، می توانید درست کنید، صحبت کردیم. اگر پوست شفاف می خواهید، کمی لیمو در آب بچکانید و آن را نوش جان کنید. لیمو به خاطر اسید طبیعی خود که قبلا هم اشاره کردیم، روشن کننده پوست به حساب می آید.

گوجه فرنگی

اگر پوست شاداب و درخشان می خواهید، بهتر است که گوجه فرنگی را در مصرف روزانه خود قرار دهید. گوجه فرنگی همانند توت فرنگی می تواند، کلاژن تولید کند تا استحکام پوست و میزان شفافیت آن را تا حد قابل قبولی بهبود ببخشد!

سیر

اگر از بوی بد سیر بدتان می آید، اشکالی ندارد! به بوی بد سیر توجهی نکنید. سیر برخلاف بوی بدش، خواص بسیار زیادی دارد. سیر به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی شناخته می شود که می تواند خون شما را تصفیه کند. شاید می پرسید که تمیزی خون چه ربطی به روشن تر شدن پوست دارد؟ سیر چرا باید به عنوان یک روشن کننده پوست طبیعی شناخته شود؟ در واقع با پاکسازی خون شما پاکسازی پوست را انجام می دهید و تمامی تیرگی های پوست را از بین می برید.

اسفناج

آخرین ماده غذایی که توصیه می کنیم، آن را در رژیم خود بگنجانید تا زودتر به هدف خود برسید، اسفناج است. برگ های سبز اسفناج دارای ماده ای است که می تواند در روشن تر کردن پوست شما کمک کند. در واقع بتا کاروتن موجود در برگ اسفناج، روشن کننده پوست شماست. پس سعی کنید، روزانه اسفناج مصرف کنید تا پوست شفاف تر، زیبا تر و شاداب تری داشته باشید.

پاسخی بگذارید