آرایشی

همه چیز در مورد بوی عطر و روش انتخاب اصولی آن

همه افراد می دانند که استفاده از بوی خوش چه مزیت هایی را می تواند به همراه داشته باشد. از جمله مزیت های استفاده از عطر این است که شما می توانید توجه اطرافیانتان را به خود جلب کنید و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. منظور ما از بوی خوش یا رایحه به عطرهایی که افراد مختلف آن را بر روی لباس خود می زنند، نیست. رایحه و بوی خوش می تواند شامل هر چیزی از جمله رایحه حمام، رایحه مخصوص لباس شویی و … نیز باشد.

همه ی افراد دوست دارند که از رایحه ای استفاده کنند که ماندگاری بالایی داشته باشد. در واقع مشکل اصلی نیز همین است که چرا یک بوی خوش نمی تواند، دوام بالایی داشته باشد؟ به نظر شما ممکن است که بوی خوش عطر شما مانند روز اولی که آن را خریداری کرده اید، باقی بماند؟ باور غلطی که در بین بیشتر مردم وجود دارد این است که بوی خوش رایحه آن ها دیگر مانند روز های اولی که آن را استفاده می کردند، باقی نمی ماند و دوام ندارد.

برای این که شما هم متوجه شوید، این باور غلط است بهتر است دفعه بعد از شخصی بپرسید که آیا بوی عطر شما را متوجه می شود یا خیر؟ بدون شک جواب آن ها بله است. آن ها می توانند به راحتی بوی خوش عطر شما را حس کنند و از آن لذت ببرند.
موضوعی که باید بدانید این است که مشکل مهمی ندارید! عدم استشمام بوی عطرتان مسئله خاصی نیست که بابت آن نگران باشید چرا که این مسئله توجیه پذیر است. در ادامه توضیح کاملی در این زمینه داده ایم که چرا نمی توانید، بوی عطر خود را حس کنید؟

چرا بوی خوش عطر خود را احساس نمی کنیم؟

برای این موضوع دلایل مختلفی می تواند وجود داشته باشد. به عنوان مثال هنگامی که شما از یک بوی عطر زیاد استفاده کنید، حس بویایی شما نسبت به این بو واکنش کم تری نشان می دهد و در واقع مقاومت آن در برابر این بو افزایش پیدا می کند. این موضوع باعث می شود که شما احساس کنید، عطر شما مانند گذشته از بوی خوبی برخوردار نیست که شما نمی توانید آن را احساس کنید!

در این رابطه تحقیقات زیادی انجام شده است، اما یکی از جالب ترین این تحقیقات مربوط به پاملا دالتون، روانشناس مرکز احساسات شیمایی مونل در فیلادلفیا آمریکاست. پاملا دالتون توانسته است اثبات کند، هنگامی که شما برای بار اول در معرض یک بوی خوش قرار می گیرید، گیرنده های بو، سیگنال هایی را برای شناسایی ارسال می کنند. این گیرنده ها وظیفه دارند، تشخیص دهند که آیا بویی که استشمام می کنید، خوش بو است یا خیر؟

اگر این کار بصورت مداوم انجام شود، یعنی بصورت مرتب و روزانه شما از این عطر استفاده کنید، سیگنال های تشخیص بو این رایحه را به عنوان بخشی از اطلاعات غیر مهم تلقی می کنند. شما می توانید، تحقیق پالما دالتون را خودتان به راحتی تست و آزمایش کنید.

برای تست و آزمایش این تحقیق تنها به یک عطر و یک خوشبخو کننده هوا اتوماتیک نیاز دارید. شما می توانید زمان دلخواه پخش هوا را بر روی 5، 10، 15 و یا حتی 30 دقیقه تنظیم کنید! در ابتدای کار شما تماما متوجه خواهید شد که بوی خوش در چه زمانی پخش می شود. با گذشت کمی زمان، متوجه خواهید شد که بینی شما به این بو عادت کرده است و دیگر نمی دانید که این کار چه زمانی اتفاق می افتد!

همین موضوع در مورد استفاده روزانه از عطر نیز وجود دارد. در روز های اول شما متوجه خواهید شد که عطر و بوی شما جذابیت بالایی دارد اما با گذشت زمان دیگر بوی عطر خود را متوجه نمی شوید. این تمام پایان ماجرا نیست. در ادامه می خواهیم راه هایی را با شما در میان بگذاریم که کمک می کند، همیشه بوی عطر خود را متوجه شوید.

چگونه بوی عطر خود را همیشه متوجه شویم؟

در رابطه با این موضوع که چرا تا الان نمی توانستید، همیشه بوی خوش عطر خود را متوجه شوید صحبت کردیم. در حال حاضر راه حل هایی را می خواهیم به شما ارائه دهیم که می توانند به شما کمک کنند تا همیشه بوی عطر خود را متوجه شوید.

اسپری کردن عطر بر روی نقاط پالس بدن

یکی از روش هایی که می تواند به شما کمک کند تا همیشه بوی عطر خود را متوجه شوید، این است که همیشه عطر خود را بر روی نقاط پالس بدن اسپری کنید. نقاط پالس یا همان قسمت هایی از بدن شما که نبض را نشان می دهند، می توانند به پخش شدن بوی عطر در سراسر بدن کمک کنند.

این نقاط با توجه به فعالیتی که انجام می دهند، گرمای بیشتری تولید می کنند و همین موضوع باعث پخش شدن بوی عطر می شود. برخی از نقاط پالس یا ضربان دار، عبارت اند از:

• مچ دست ها
• پشت گوش ها
• وسط قفسه سینه
• پشت زانو

بیش تر از یکبار عطر خود را اسپری کنید
باور قدیمی و غلطی را که می گوید، تنها یکبار اسپری کردن کافی است را کنار بگذارید. شما می توانید 3 تا 4 بار اسپری کنید. این کار باعث می شود که ماندگاری بوی عطر شما افزایش قابل ملاحظه ای پیدا کند. این روش برای تمام کسانی که نمی توانند بوی خوش رایحه خود را استشمام کنند، جواب می دهد.

غلظت عطر را در اولویت خود قرار دهید
این که عطر شما دارای چه غلظتی باشد، می تواند در ماندگاری عطر شما تاثیرگذار باشد. ادکلن هایی که غلظت کمی دارند، معمولا ماندگاری زیادی ندارند. به عنوان مثال ادوکلن eau de cologne یا ادو فرش eau de fraiche از این نمونه ها هستند. در قدم بعدی رایحه های تندی را انتخاب کنید. این رایحه ها نیز دوام بالاتری دارند.

چند روزی رایحه ی خود را فراموش کنید
یکی دیگر از روش هایی که می تواند به شما کمک کند تا دوباره بوی خوش رایحه ی خود را متوجه شوید، این است که چند روزی از عطر خود استفاده نکنید. این موضوع باعث می شود که حساسیت بینی شما دوباره باز گردد.

از رایحه دیگری استفاده کنید
برای این که حساسیت شما نسبت به رایحه اصلی و علاقه شما دوباره باز گردد، بهتر است که برای مدتی از یک رایحه دیگر استفاده کنید. این موضوع باعث می شود که خیلی زود دوباره بتوانید از عطر خودتان استفاده کنید با این تفاوت که به راحتی بتوانید، بوی آن را تشخیص دهید. البته برقراری این تناوب 3 یا 4 روزه در تشخیص همیشگی بوها می تواند به شما کمک کند.

قهوه را بو کنید
دانه های قهوه می توانند در تشخیص بو به شما کمک کنند. احتمالا هنگامی که برای خرید عطری بصورت حضوری مراجعه کرده باشید، متوجه وجود دانه های قهوه در عطر فروشی شده اید. این موضوع به افرادی که می خواهند، عطر بخرند کمک می کند تا انتخاب بهتری داشته باشند.

در واقع بو کردن دانه های قهوه می تواند، مشام شما را اصطلاحا تیز کند تا هر نوع بویی را متوجه شوید. در بعضی مواقع ممکن است که شما تمامی راه حل های بالا را امتحان کرده باشید، اما همچنان قادر نباشید که بوی رایحه ی خود را متوجه شوید! در این زمان باید چه کاری انجام داد و راه حل چیست؟

راه حل نهایی تشخیص بوی عطر
بهتر است که از یک دوست کمک بگیرید. از او بپرسید که ایا متوجه بوی عطر شما می شود و آن را تشخیص می دهد؟ اگر جواب دوست شما بله است، می توانید این نکته را در نظر بگیرید که مشکل اصلی در حس بویایی شما است. شما نمی توانید رایحه ی عطر خود را به علت عادت کردن حس بویایی خود تشخیص دهید. این موضوع باعث نمی شود که عطر شما رایحه و بوی خوش جذاب روز اول خود را از دست داده باشد.

انتخاب عطر بر اساس ویژگی های شخصیتی

عطر می تواند، تمامی ویژگی های شخصیتی یک فرد را به نمایش بگذارد. این ویژگی مهم رایحه باعث می شود که در انتخاب نوع عطر و تاثیری که آن در توصیف شخصیت شما می گذارد، نهایت دقت را به خرج دهید.

واقعیت عجیبی وجود دارد و آن این است که عطرها و رایحه ها همیشه نمی توانند، بوی خوش را برای صاحبان خود به ارمغان بیاورند. در بعضی مواقع ممکن است، انتخاب یک عطر نامناسب باعث شود که شما بوی بدی بدهید. این اتفاق معمولا برای کسانی می افتد که نمی دانند، چگونه از عطر خود استفاده کنند. در ادامه می خواهیم راه حلی را به شما می گوییم که بر اساس آن قادر هستید، عطر خود را بر اساس ویژگی های شخصیتی تان انتخاب کنید.

شخصیت خودتان را بشناسید
اگر شما بتوانید، شخصیت خود را بشناسید احتمالا قادر هستید که رایحه مناسبی را انتخاب کنید که با شخصیت شما همخوانی دارد. در ادامه چند مثال در این رابطه را با هم بررسی خواهیم کرد.

شخصیت زنانه و عاشقانه
برای افرادی که دارای شخصیت های آرام، زنانه و رمانتیکی دارند، استفاده از عطرهای کلاسیک همخوانی خاصی با شخیصت آن ها دارد. به عنوان مثال استفاده از رایحه های گلی مانند لیلی، مگنولیا، رز، یاس، مشک و … می تواند، انتخاب مناسبی باشد. البته شما می توانید، هر کدام را که بیشتر دوست داشتید، انتخاب کنید.

شخصیت مردانه و سخت
برای این نوع از تیپ های شخصیتی استفاده از عطرهای چوبی می تواند، راه حل خوبی باشد. عطرها و رایحه های چوبی مانند مشک، کهربا، صندل، زنجبیل، فلفل سیاه، عود، پاچولی، ادویه و … می توانند، انتخاب ها و گزینه های بسیار خوبی باشند. این رایحه ها قادر هستند که شخصیت مردانه یک شخص را توصیف کنند. اگر جزو این تیپ شخصیتی هستید، می توانید رایحه دلخواه خود را از بین عطر های چوب استفاده کنید.

شخصیت شاد، پرانرژی و جوان
برای تمام کسانی که دارای شخصیت شاد، جوان و پرانرژی هستند، استفاده از رایحه های تازه میوه می تواند، تصمیم خوبی باشد. عطرهای میوه نسبت به عطرهای چوب و گل دارای رایحه ای قوی تری است. رایحه های تازه میوه، قدرت این را دارند که مدرنیته و اصالت شخصیت یک جوان شاد، پرانرژی و فعال را توصیف کنند.

شخصیت ورزشی و دمدمی مزاج
افرادی که دارای تیپ شخصیتی ورزشی و دمدمی مزاج هستند، باید از رایحه هایی استفاده کنند که آرامش بخش و با طراوت هستند. عطرها و رایحه های آرامش بخشی مانند رایحه چمن تازه چیده شده و یا بوی هوا در صبح. این افراد می توانند با استفاده از این رایحه ها شادی و شخصیت خود را توصیف کنند.

برای افراد جوانی که دارای تیپ شخصیتی اسپورت و ورزشی هستند، استفاده از رایحه های برگ پیچگ، گالبانوم ، گندم سیاه ، هندوانه و ریواس نیز گزینه های مناسبی هستند. این موارد دارای رایحه های نرم و جذابی هستند.

شخصیت کمال گرایانه و محکم
افرادی که در تمامی موارد سعی می کنند، جزئیات را در نظر بگیرند تا انتخاب های مناسب و بهتری داشته باشند استفاده از رایحه هایی که کمال گرایی آن ها را به نمایش می گذارد، می تواند جذاب باشد. برای این افراد رایحه ی ترکیب تازه نعناع می تواند، انتخاب بسیار هوشمندان ای باشد. البته استفاده از رایحه های گل و میوه در انتخاب هوشمندانه سبک لباس و پوشش هم می تواند تاثیرگذاری خوبی داشته باشد.

شخصیت خوش بین و دوستانه
برای افرادی که دارای تیپ شخصیتی خوش بین و دوستانه هستند، استفاده از عطرهای چوبی مانند پرتقال، چوب صندل، چوب بلوط ، پاچولی ، وتیور ، سدر و عطرهای شیرین مانند هلو ، سیب سرخ ، فلفل وانیلی ، شکلات و … می تواند، مفید باشد. این رایحه ها دوستانه و جذاب هستند و می توانند به شما کمک کنند تا شخصیت خود را راحت تر توصیف کنید.

نتیجه گیری
اگر شما هم به دنبال برند های معتبر عطر و مارکت معتبری برای خرید آن ها هستید، استفاده از نینو مارکت می تواند، انتخاب بسیار هوشمندانه ای باشد. با خرید از نینو مارکت می توانید از مزیت هایی از جمله ارسال رایگان (برای سفارش های بالای 501 هزار تومان)، پشتیبانی 24 ساعته، ضمانت اصالت کالا و بازگشت وجه تا هفت روز برخوردار شوید. برای مشاهده عطر، ادوکلن و اسپری اینجا کلیک کنید.

پاسخی بگذارید